وقتی مرد ناراحت است چه باید کرد؟

در حالی که زن‌ها نیاز دارند مستقیما درباره‌ی احساسات‌شان حرف بزنند، مردها درباره‌ی احساسات‌شان فکر می‌کنند و می‌خواهند کاری انجام دهند. "وقتی مردی عصبانی است و حرف می‌زند، فکر می‌کند حق با اوست."

مردها باید بیاموزند که وقتی زن از احساسش حرف می زند. قصد سرزنش و یا محکوم کردن مرد را ندارد. تنها می‌خواهد همسرش با او همدردی کند.

با این درک جدید، وقتی مرد تمایلی به صحبت ندارد، زن می‌تواند از حرف زدن با او اجتناب کند و نه تنها نباید از مرد سوالی بپرسد، بلکه باید زمان گفت‌و گو را به تعویق بیندازد.

وقتی مرد ناراحت است شما چه می توانید بگویید؟

وقتی مرد ناراحت است:

• آنچه زن نباید بگوید
  • آنچه زن باید بگوید

به یاد داشته باشید که وقتی مردها حرف می زنند و ناراحت هستند، می‌خواهند حرف‌هایشان تایید شود.

زن باید احساسات همسرش را تایید کند و بعد از او بخواهد زمان دیگری این بحث را ادامه دهند. بعد بی‌آن‌که حرفی بزند، باید شوهرش را تنها بگذارد. این مهارت جدید ارتباطی به مرد امکان می‌دهد که ضمن حفظ خونسردی خود، بر خشم و ناراحتی‌اش غلبه کند.

آنچه زن بــــاید بگوید

آنچه زن نـــبایــد بگوید

حق داری ناراحت باشی. پیش از آن‌که با تو حرف بزنم، به کمی وقت نیاز دارم.

وقتی عصبانی هستی، نمی‌توانم با تو حرف بزنم.

می‌خواهم احساساتت را بشنوم، اما به کمی وقت نیاز دارم تا برای این کار آماده شوم.

تو به من توجه نمی کنی. چرا باید با تو حرف بزنم؟

به من فرصت بده درباره حرف‌هایت فکر کنم بعد می‌توانم درباره‌ی آنها حرف بزنم.

تو مرا درک نمی‌کنی.

درک می‌کنم که ناراحت هستی اما پیش از این‌که درباره‌ی آن صحبت کنم باید کمی فکر کنم.

تو فقط می‌خواهی حرف خودت را بزنی. تو به حرف‌های من گوش نمی‌دهی.

کمی وقت نیاز دارم تا درباره‌ی حرف‌هایت فکر کنم.

من نمی‌توانم حرف‌هایت را باور کنم.

خیلی مهــــــــــــــــــــــــــم

"زن‌ها باید به خاطر داشته باشند که مردها بر خلاف آن‌ها، اگر برای به‌دست آوردن خونسردی خود، کمی فکر و تأمل کنند، احساس بهتری خواهند داشت.

وقتی مردی عصبانی است، سوال کردن، بر خشم او می‌افزاید.

بهترین زمان برای گفت‌و‌گو با مرد، وقتی است که او توانسته به مسائل خود فکر کند و احساسات منفی خود را کاهش دهد.

برگرفته از: کتاب "شک نکنید! ارتباط همه چیز است."

نویسنده: دکتر معماری " ارشد روانشناسی/ دکترای مدیریت"

هوش هیجانی/ هوش عاطفی/ موفقیت

ناراحتی مردان/ اقدام لازم هنگام ناراحتی مردان/ وقتی مرد ناراحت است چه می توانیم به گوییم؟

ایجاد تفاهم به هنگام بحث های زناشویی

حرف ,مرد ,تو ,ناراحت ,فکر ,  ,وقتی مرد ,آنچه زن ,ناراحت است ,مرد ناراحت ,وقت نیاز

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیوگرافی امیرحسین سحری هیِِیت چهارده معصوم دغدغه اسمارتاف آشپزشاپ books make us سئو تولید محتوا مرتضی بنی زهرا ساریگل نیوز تابان موزیک